Jak zažádat o online půjčku?
Online půjčky dnes ovládly úvěrový trh. Nikomu se už nechce chodit na pobočku, když si může půjčit pohodlně přes internet. Jak zažádat o online půjčku a na co si dát pozor?
Online půjčky nejsou vlastní pouze nebankovním společnostem, poskytují je dnes už i banky, které se přizpůsobily vysoké poptávce.
Díky těmto půjčkám přes internet lze získat peníze velmi rychle na bankovní účet a ihned je využívat. Podat si žádost je přitom jednoduché a v mnohých případech stačí pouze vyplnit krátký formulář.
Online nebankovní půjčky
Nebankovní online půjčky patří mezi velmi oblíbené úvěrové produkty. Jedná se totiž o velmi rychlé a administrativně nenáročné půjčky, které má šanci získat téměř každý žadatel. Platí, že nebankovní společnosti jsou benevolentní při schvalování žádostí a jsou tak otevřeny i méně bonitním osobám.
Nebankovní půjčky většinou nabízejí krátkodobé půjčky a mikropůjčky v maximální výši několika tisíc Kč. Najdou se však i takové společnosti, které půjčí větší obnos, například o Creditea půjčku lze žádat až do výše 130 tisíc Kč a u CFIG půjčky dokonce 500 tisíc Kč.
Online půjčky bývají často velmi výhodné. Často se dá dokonce setkat s nabídkou první půjčky zdarma. Pokud klient takový úvěr splatí včas, nezaplatí na víc ani 1 Kč. Takovou nabídku poskytuje například Provident, Zaplo, Kamali nebo Mando půjčka.
Online bankovní půjčky
Online půjčky nabízejí také banky. Proces schválení obvykle trvá déle, avšak ne vždy je to pravidlem. Nabízejí se také půjčky, které jsou schváleny do několika málo minut.
Oblíbená je například minutová půjčka od Equa bank nebo rychlá půjčka od mBank (například mBank bezúročná půjčka) nebo MONETY. Bankovní půjčky mohou získat jen bonitní klienti. Banky v žádném případě, na rozdíl od některých nebankovních subjektů, neposkytují půjčky bez registru a půjčky bez doložení příjmu.
Jak zažádat o online půjčku?
O online půjčku se žádá na webu vybrané úvěrové společnosti. Na webových stránkách půjčky jsou k nalezení podmínky a další informace vztahující se k úvěru. Často zde nechybí ani kalkulačka úvěrů, která spočítá výši splátky a také o kolik člověk úvěr přeplatí.
Žádost o půjčku na splátky se podává prostřednictvím jednoduchého formuláře, do kterého se vyplní většinou následující údaje:
- výše půjčky, případně doba splatnosti
- jméno a příjmení
- trvalé bydliště, státní příslušnost
- e-mail a mobilní telefon
- rodné číslo
- číslo občanského průkazu a jeho platnost
- výše příjmu, zdroj příjmu
- příjmy členů domácnosti
- číslo bankovního účtu
Každá nebankovní společnosti i banka může samozřejmě do formuláře přidat vlastní položky. Určitě však vždy půjde o jednoduchý formulář, který zvládne odeslat každý průměrný uživatel internetu.
Výhody online půjček
Online půjčky mají velké množství výhod. Existují také různé varianty, buď si lze sjednat půjčku na bankovní účet nebo online půjčku bez účtu, tedy v hotovosti. Samozřejmě platí, že hotovostní půjčky nejsou tak rychlé, protože musí dojít k předání hotovosti na určeném místě.
Jaké tedy mají online půjčky výhody?
- rychlé půjčky bez administrativy
- snadné sjednání z domova
- často bez příjmu a bez registru
- půjčky na účet i v hotovosti
- první půjčka zdarma
- k dispozici bankovní i nebankovní
Naopak mezi nevýhody se řadí především vyšší cena online nebankovní úvěrů. Kvůli vyšší rizikovosti mají tyto půjčky obvykle vysoký úrok a RPSN. Je také potřeba dávat si pozor na sankce v případě pozdního splacení.
TIP: Online lze zažádat také například o půjčku pro živnostníky.
Vysoké poplatky a úroky se však netýkají bankovních online půjček, které patří naopak mezi nejlevnější úvěry na trhu. Banky kontrolují bonitu klientů a půjčují jen těm, kteří mají dostatečný příjem a jsou bez dluhů. Díky tomu si mohou dovolit poskytovat levnější půjčky.