Konsolidace půjček bez registru a zástavy – nebankovní 

Má-li člověk více půjček, může mít v jejich organizaci trochu zmatek. Zároveň platí spoustu poplatků navíc a zbytečně. Řešením je konsolidace půjček. Co je konsolidace a jak konsolidace půjček funguje? A dají se konsolidovat nebankovní půjčky bez registru a zástavy?

Bezpečné nebankovní půjčky poskytované společnostmi, které dodržují zákonné postupy, jsou uvedené v tabulce výše.

Pokud si člověk bere půjčky neuváženě, mohou mu brzy přerůst přes hlavu. Začne bankovními půjčkami, protože má zprvu dobrou bonitu. Při neuváženém jednání může skončit u nebankovních půjček bez registru a bez zástavy, protože už mu seriózní banka nepůjčí.

Nebývá výjimkou, že dlužník skončí v exekuci nebo insolvenci. Těmto krajním řešením však lze předcházet. Jedním ze způsobů je konsolidace půjček, ať už bankovních či nebankovních. Co je konsolidace? A co jsou nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy? A lze najít dlouhodobou půjčku bez registru?

KLÍČOVÉ INFORMACE ČLÁNKU:

Konsolidace dluhů je finanční strategie, při které jsou různé dluhy, jako jsou půjčky, kreditní karty nebo jiné závazky, spojeny do jednoho jediného dluhu.

Mezi výhody konsolidace patří např.: snížení úrokových sazeb, snížení měsíčních splátek, jednodušší správa dluhů nebo zlepšení úvěrového skóre.

V některých případech může dojít i k tzv. zamítnutí konsolidace, mezi jejíž hlavní důvody patří např.: nedostatečná bonita klienta, vysoké zadlužení, špatná úvěrová historie, nedostatečné zajištění, nesplnění podmínek, nedostatečné dokumenty.

V České republice poskytují nebankovní konsolidace např. tyto společnosti: Home Credit, Provident, Fair Credit, Zonky nebo Acema.

Nebankovní konsolidace bez zástavy 

Nebankovní konsolidace bez zástavy znamená sloučení půjček do jedné bez ručení majetkem. Konsolidaci půjček bez registru a zástavy nabízejí nebankovní poskytovatelé pro dlužníky, jejichž jméno je zapsáno v jednom z registru dlužníků.

Při nebankovní konsolidaci bez zástavy dlužník ušetří na úrocích, poplatcích a především dostane všechny dluhy pod jednoho věřitele. Tím výrazně zpřehlední svou finanční situaci.

Společnosti nabízející nebankovní konsolidaci bez zástavy lze vyhledat na internetu. Každý má ovšem jiné podmínky, proto je nutné se s nimi nejprve předem seznámit. Kdo si sám neví rady s konsolidací půjček, může se obrátit na finančního poradce nebo několik neziskových organizací, kteří dlužníkům zdarma pomáhají

Konsolidace nebankovních půjček bez zástavy 

Kdo nedodržuje zásady zodpovědného půjčování a bere si jednu půjčku za druhou, brzy se v nich začne ztrácet. Každá půjčka má jinou splatnost, jiné poplatky a jiného věřitele. To vše je potřeba hlídat. Řešením může být konsolidace nebankovních půjček bez zástavy.

Konsolidace je sloučení všech půjček do jedné. Sloučit lze všechny typy bankovních i nebankovních půjček pro soukromé účely, kreditní karty, kontokorenty, leasingy, půjčky od splátkových společností i některé typy mikropůjček.

Konsolidaci půjček lze doporučit každému, kdo má dva a více dluhů. Kdo má nebankovní půjčky, zvolí spíše konsolidace nebankovních půjček bez zástavy. Avšak ani banky se konsolidaci nebankovních půjček spolu s bankovními nebrání.

Dlužník se sice svých dluhů nezbaví, avšak díky konsolidaci konsolidace nebankovních půjček bez zástavy splácí pouze jeden úvěr. Často za výhodnějších podmínek. Může získat například výhodnější úrokovou sazbu nebo si prodloužit dobu splatnosti za současného snížení měsíčních splátek.

Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti

Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti je finanční služba, která umožňuje sloučit více existujících půjček, dluhů nebo úvěrů do jednoho nového úvěru za účelem snížení měsíčních splátek a zjednodušení splácení.

Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti vykazuje následující specifické vlastnosti:

  • bez registru
  • bez zástavy nemovitosti

Tzv. bez registru znamená, že poskytovatel konsolidace neprověřuje žadatele v registrech dlužníků, jako je např. SOLUS nebo BRKI. Tento aspekt je výhodný pro dlužníky, kteří mají negativní záznam v těchto registrech a kvůli tomu by normálně nemuseli být schopni získat úvěr.

Při formě konsolidace bez zástavy nemovitosti není nutné ručit svou nemovitostí (takovou jako dům nebo byt). To představuje menší riziko pro dlužníka, protože se nevystavuje riziku ztráty svého bydlení v případě neschopnosti splácet.

Mezi společnosti, které poskytují konsolidaci půjček se záznamem v registru bez zástavy patří např. společnost Acema nebo Home Credit. Konsolidaci půjček se záznamem v registru bez zástavy však rozhodně neposkytne bankovní společnosti. Na konsolidace půjček se záznamem v registru bez zástavy se orientují pouze nebankovní společnosti.

Co je konsolidace?

Význam konsolidace je rozhodně dobré si znovu připomenout. Konsolidace dluhů je finanční strategie, při které jsou různé dluhy, jako jsou půjčky, kreditní karty nebo jiné závazky, spojeny do jednoho jediného dluhu. Má však konsolidace význam? Určitě ano, jelikož má pro mnoho klientů značné výhody:

  • snížení úrokových sazeb
  • snížení měsíčních splátek
  • jednodušší správa dluhů
  • zlepšení úvěrového skóre

Konsolidací lze získat takovou úrokovou sazbu, která může snížit celkové náklady na půjčku. V případě snížení úroků má konsolidace rozhodně největší význam, jelikož uleví dlužníkům od vysokých úroků většího množství půjček.

Místo několika různých splátek měsíčně tak člověk platí pouze jednu, která může být nižší než součet předchozích splátek.

Mít jen jednu půjčku znamená, že člověk nemusí sledovat několik různých splátek a termínů a pokud člověk pravidelně splácí nový konsolidační úvěr, může to pozitivně ovlivnit jeho úvěrové skóre.

Nejlepší konsolidace půjček

Spousta zadlužených osob věří, že pro svoje problémy najde nejlepší konsolidaci půjček. Pravdou však je, že nejlepší konsolidace půjček v podstatě neexistuje. Každá nebankovní společnost poskytuje konsolidace za jiných podmínek a i situace jednotlivých dlužníků jsou odlišné. Nelze tedy konsolidace brát univerzálně.

V České republice poskytují konsolidaci půjček pro dlužníky např. tyto společnosti:

  • Home Credit
  • Provident
  • Fair Credit
  • Zonky
  • Acema

Nebankovní společnosti mají logicky konsolidaci v nabídce svých služeb, jelikož se často jejich klienti do dluhů dostávají a nebo již několik dluhů mají. Proto jsou běžné i konsolidace půjček pro dlužníky, konsolidace pro předlužené nebo konsolidace půjček se záznamem v registru.

Zamítnutí konsolidace

V některých případech může dokonce dojít k tzv. zamítnutí konsolidace, ke kterému může dojít při žádosti jak o konsolidaci pro předlužené, tak o konsolidaci půjček se záznamem v registru. Jak je to tedy se schvalovatelností konsolidace?

Mezi důvody pro zamítnutí konsolidace může patřit:

  • nedostatečná bonita klienta
  • vysoké zadlužení
  • špatná úvěrová historie
  • nedostatečné zajištění
  • nesplnění podmínek
  • nedostatečné dokumenty

Banka nebo finanční instituce může posoudit, že klient nemá dostatečné příjmy nebo že je jeho finanční situace nestabilní. Z toho může následně vyvodit důvody pro zamítnutí konsolidace.

Pokud má klient již velmi vysoké dluhy, může být konsolidace zamítnuta, protože by úvěrová instituce považovala zadlužení za příliš rizikové. Ne vždy je tedy konsolidace pro předlužené schválena. Vždy záleží na výšce dluhů a jejich úrocích.

Nesprávné nebo pozdní splácení předchozích úvěrů může být důvodem pro zamítnutí konsolidace.

Schvalovatelnost konsolidace může ovlivnit také nedostatečně zajištění. Některé konsolidační úvěry vyžadují zajištění, jako je majetek nebo ručitel. Pokud klient nemůže nabídnout adekvátní zajištění, může být jeho žádost zamítnuta.

Pokud klient neposkytl všechny potřebné dokumenty nebo informace při podání žádosti, může být konsolidace zamítnuta kvůli nedostatečné dokumentaci.

Každá úvěrová instituce má své specifické požadavky a podmínky pro poskytnutí konsolidace. Schvalovatelnost konsolidace tak není 100%.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy 

Základní dělení půjček je na bankovní a nebankovní půjčky. Ten, kdo má dobrou bonitu, úvěrovou historii bez poskvrny a dostatečné a pravidelné příjmy, může jít žádat o bankovní půjčku.

Co mají ovšem dělat lidé, kteří tyto podmínky nesplňují? I na ně současná nabídka finančních produktů myslí. Problémovější klienti mohou zvolit nebankovní půjčky, které by měly mít, leč občas nemívají, licenci České národní banky k poskytování spotřebitelských úvěrů. Jejich nabídka je pestrá a předkládá mimo jiné:

  • nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy
  • půjčky pro důchodce nebo studenty
  • nebankovní půjčka na ruku
  • půjčka v exekuci

Je však třeba říci, že i nebankovní společnosti, které mají licenci ČNB, jsou povinny nahlížet do registrů dlužníků. Ovšem mnohdy tak nečiní nebo menší prohřešky dlužníků tolerují. Jedna splátka opožděná o několik dní nemusí ještě znamenat, že je klient nespolehlivý.

Negativní zápis v bankovním či nebankovním registru proto automaticky nemusí znamenat zamítnutí žádosti o půjčku. Vždy záleží na individuálním posouzení.

Konsolidace půjček je běžná jak v bankovním, tak nebankovním sektoru.

Nebankovní registr 

Základem půjčování peněz je zodpovědnost. Mezi zásady zodpovědného půjčování patří:

  • nepůjčovat si na zbytečnosti
  • nedůvěřovat všem
  • nepodepisovat nejasné smlouvy
  • nejednat unáhleně
  • nebrat si další půjčku na splátky půjčky původní
  • nemyslet jen na současnost

Pokud tyto zásady nebude žadatel o půjčku dodržovat, může se snadno dostat do nebankovního registru. Co nebankovní registr je? A k čemu slouží?

Nebankovní registr klientských informací (NRKI) je databáze, prostřednictvím které se nebankovní subjekty poskytující spotřebitelské úvěry vzájemně informují o důvěryhodnosti, bonitě a platební morálce klientů (žadatelů o půjčku).

V nebankovním registru lze získat informace, zda klient své závazky včas a řádně splácí, dále údaje o smluvních vztazích mezi věřiteli a dlužníky, o výši úvěru a splátek.

Informace obsažené v nebankovním registru jsou pravidelně aktualizovány a uchovávány ještě po dobu dalších čtyř let po ukončení smluvního vztahu mezi věřitelem a klientem. Pokud smlouva s klientem nebyla uzavřena, jsou informace v podobě žádosti o úvěr uchovány v nebankovním registru po dobu šesti měsíců.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy – podmínky pro získání

Kdo zjistí, že jsou o něm vedeny negativní informace v nebankovním registru, ten bude muset hledat nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy.

Nebankovní společnosti jsou známé tím, že mají benevolentnější podmínky. Proto není příliš složité získat nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy. Stačí splnit tyto základní podmínky:

  • věk alespoň 18 let
  • občanství ČR
  • trvalý pobyt v ČR nebo povolení k trvalému pobytu
  • vlastní bankovní účet
  • telefon a e-mail

Některé instituce požadují doložit i pravidelné a dostatečně vysoké příjmy.

Půjčka bez registru a bez zástavy – parametry

Půjčku bez registru a zástavy volí problémovější klienti, kteří v bance nepochodí. U této půjčky je typické, že věřitel nenahlíží do registru dlužníků a půjčka není zajištěna zástavou. Tedy není vyžadováno ručení nemovitostí.

Co může dlužník od půjčky bez registru a bez zástavy očekávat? Jedná se o následující parametry půjčky:

  • bez zástavy jsou poskytovány jen nižší částky
  • kratší doba splatnosti
  • vysoká RPSN
  • vysoké sankce v případě prodlení se splátkou

S podmínkami půjčky bez registru a bez zástavy je důležité se seznámit předem. Něž si zájemce půjčku vezme, měl by si spočítat, o kolik ji přeplatí, a co mu hrozí, když nezaplatí včas.

Nebankovní půjčka na ruku, půjčka do hodiny na ruku

Půjčka do hodiny na ruku je dalším typem nebankovní půjčky, kterou volí rizikoví a problémoví klienti. Je vyhledávaná mezi lidmi ve finanční nouzi, kteří nemají pravidelný příjem a peníze potřebují co nejdříve.

Nabízet nebankovní půjčku na ruku je pro věřitele riskantní, proto si za ně účtují vyšší úroky a RPSN. Nebankovní půjčka na ruku není příliš výhodná. S vyplácením peněz v hotovosti jsou spojeny další náklady, proto nebankovní půjčky na ruku mohou být velmi drahé.

Nebankovní půjčka na ruku bývá k vyzvednutí v určených trafikách a čerpacích stanicích, které jsou v mnoha případech otevřeny nonstop. Půjčka do hodiny na ruku může být také dovezena kurýrem přímo domů žadateli nebo na smluvené místo.

Dlouhodobá půjčka bez registru 

Hlavním znakem půjček bez registru je, že jsou poskytovány na kratší dobu a v nižších částkách. Zpravidla to jsou půjčky v řádech tisíců, maximálně několik desetitisíců korun s dobou splatnosti do 30 dnů.

Dlouhodobá půjčka bez registru bývá spíše výjimkou. Pokud je dlouhodobá půjčka bez registru nabízena, většinou věřitel požaduje zástavu nemovitosti nebo ručení jiným majetkem. Půjčku bez registru si zpravidla sjednává rizikovější klient a věřitel potřebuje mít jistotu, že se mu peníze navrátí.

Nebankovní půjčky – recenze

Ať už si člověk chce vzít půjčku na auto nebo jakoukoliv jinou nebankovní půjčku, měl by si v první řadě ověřit, jestli má daný poskytovatel licenci ČNB, kterou podle zákona mít musí. Dále by měl mít jasné a srozumitelné smluvní podmínky a případné nejasnosti je ochoten vysvětlit.

Také by měl mít na svém webu uvedeny reprezentativní příklady, jak nabízené úvěry vypadají a kolik stojí. Podle toho se pozná, zda je poskytovatel úvěru férový a důvěryhodný či naopak. Následně by si měl zájemce také přečíst recenze nebankovních půjček. Stačí do vyhledávače zadat heslo „nebankovní půjčky recenze“ a hned se zobrazí hodnocení, zkušenosti a diskuze jiných lidí.

Podle recenzí nebankovních půjček si člověk udělá obrázek o tom, jak obecně nebankovní půjčky fungují a také jak spolehliví a solidní jsou daní věřitelé.

Nejlepší nebankovní půjčka – diskuze 

Jaká je nejlepší nebankovní půjčka zajímá většinou každého. Nabídek je mnoho a vybrat tu nejlepší a nejlevnější půjčku nemusí být jednoduché.

S výběrem pomohou různé srovnávače, které jsou dostupné online. Popisují jednotlivé produkty a nabídky věřitelů. Také pomůže diskuze o nejlepších nebankovních půjčkách. V těch hodnotí půjčky lidé, kteří s nimi mají své zkušenosti.

Jaká je podle diskuzí nejlepší nebankovní půjčka? Bohužel jednotná odpověď neexistuje. Někomu vyhovuje krátká doba splatnosti a vyšší splátky, jiný si raději splácení rozložení do nižších částek na delší dobu.

Vždy záleží na konkrétních požadavcích klienta a pro každého bude tou nejlepší nebankovní půjčkou nějaká jiná. Obecně se dá říci, že nejlepší nebankovní půjčkou je taková půjčka, kterou dlužník zbytečně nepřeplatí a která mu nezpůsobí osobní ani finanční problémy.